Thursday, July 11News That Matters

GTA 6 Fragmanı ve Resmi Oyun Açıklamasının Hissesine Etkisi

GTA 6 Fragmanı ve Resmi Oyun Açıklamasının Take-Two Interactive Hissesine Etkisi Ne Olabilir?

GTA 6 Hissesine Etkisi

Merakla beklenen GTA 6 fragmanı, Pazar günü yaşanan sızıntılar nedeniyle beklenmedik bir şekilde planlanandan bir gün önce, 4 Aralık 2023’te yayınlandı. Borsa son beş gün içinde yüzde bir düşüş kaydetti ve oyunun planlanan 2025 sürümü nedeniyle bu eğilimin devam edebileceğine dair spekülasyonlar yapılıyor.

Son bir yıl içinde, GTA 6’nın piyasaya sürüleceğine dair spekülasyonlarıda dahil olması ile hisse senedi değerinde %52’lik önemli bir artış yaşandı. Kasım 2011’de yayınlanan fragmanı ile Eylül 2013’te oyunun piyasaya sürülmesi arasında hisse senedi fiyatında %7’lik bir artış yaşayan GTA 5 ile paralellik kuran analistler, GTA 6 için de benzer eğilimler bekliyor.

GTA 6 Hissesine Etkisi

Yukarıdaki tablo, GTA serisinin 2011’den 2023’e kadar hisse yüzdesindeki düşüşü gösterirken, TAKE-TWO Interactive’in 2015’ten bu yana istikrarlı mali yıl gelir artışıyla tezat oluşturmakta ve 2023’e kadar büyümeyi sürdürmektedir.

GTA 6 Hissesine Etkisi ile GTA 5 arasındaki bağlantı: GTA 5’in piyasaya sürülmesinin ardından hisse senedi kayda değer bir büyüme göstererek Aralık 2023’teki zirvesine kadar %1300 oranında yükselerek hisse başına yaklaşık 200 dolara ulaştı. GTA serisinin performansının TAKE-TWO Interactive’in genel gidişatını tek başına belirleyemeyeceğini dikkate almak çok önemlidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *